Skip to main content

Jaunumi

Lieldienas

Lieldienu aktivitātes Talsu novadā

Lieldienu zaķi jau krāso olas, Talsu novada pilsētas un pagasti uzposti svētkiem. Vai Tu jau zini kā pavadīsi vienus no pavasara pirmajiem svētkiem? Ja vēl nē, tad Tev lieti noderēs šeit atrodamā informācija, jo visiem svinētājiem par prieku esam apkopojuši idejas, aktivitātes un visu citu, kas Tev un Tavai ģimenei Lieldienu svinēšanu varētu padarīt košāku. […]


Lieldienu zaķi jau krāso olas, Talsu novada pilsētas un pagasti uzposti svētkiem. Vai Tu jau zini kā pavadīsi vienus no pavasara pirmajiem svētkiem? Ja vēl nē, tad Tev lieti noderēs šeit atrodamā informācija, jo visiem svinētājiem par prieku esam apkopojuši idejas, aktivitātes un visu citu, kas Tev un Tavai ģimenei Lieldienu svinēšanu varētu padarīt košāku.

Lieldienas gaidot Talsu novada muzejs skolas vecuma bērniem piedāvā darba lapu ar mīklu minēšanu. Mazie un lielie interesenti mīklas var minēt onlainā.

Aicinām doties pavasarīgā pastaigā un iegriezies Talsu Tautas nama Radošajā sētā, lai izbaudītu Lieldienu atmosfēru, ko sarūpējuši Tautas nama zaķi. Apskati izstādi “Putnu putni”, kurā apvienojušies deviņpadsmit krāsaini un koši putni, kurus greznojuši vairāki Talsu pilsētas uzņēmēji un iestādes- ziedu veikals “Amoreta”, AS “Citadele banka”, “CreōByKristine”, SIA “EPIC Print”, SIA “FVK Mēbeles”, veikals “Hobby &Art”, ziedu veikals “Īriss – Talsi”, SIA “Janvāri”, ziedu veikals “Kreimenīte”, ziedu veikals “Krokusiņš”, ziedu veikals “Puķu bode”, AS “SEB banka”, veikals “Skandināvs”, AS “Swedbank”, SIA “Talce”, SIA “Talsu namsaimnieks”, veikals “Zaļā Krūze”, ziedu veikals “Ziedu pietura” un Talsu novada pašvaldība.
Izbaudīt Lieldienu tradīcijas, sacenšoties olu ripināšanā un kārtīgi izšūpojoties šūpolēs, kas iekārtas otrā stāva terasē.

Līdz 3. aprīlim esi aicināts balsot par savu favorītu Talsu Tautas nama FB kontā. Katrs “PATĪK” zem favorīta bildes ir viena balss.

Pavisam noteikti ir vērts ielūkoties ne tikai Radošajā sētā, bet izstaigāt lielāku loku pa savu pilsētu – Talsiem. Šogad Lieldienu olas rotājas īpaši skaistas un Lieldienu zaķi sastopami visā pilsētā.

Lieldienu brīvdienās meklē tauriņus Valdemārpilī, Lubezerē, Lubē un Tiņģerē. Atrodi visus tauriņus un piedalies balvu izlozē.

4. aprīlī pie Vandzenes tautas nama redzēsi multiplikācijas filmiņu.

4. un 5. aprīlī svini Lieldienas Strazdes muižas parkā, visas dienas garumā. Šeit Tevi gaidīs aizraujošas Lieldienu aktivitātes – gan olu ripināšana, gan zaķa radošās darbnīcas un daudz kas cits!

Spāres muižas parkā Tevi sagaidīs pārītis Lieldienu zaķu. Dodies Lieldienu pastaigā.

Tiņģerē – izcīni olu kaujas “mazajā parkā”, izšūpojies, nofotografējies kopā ar Lieldienu zaķi un atsūti savas ģimenes pagatavotā putnu būrīša foto konkursam “Foršākā putnu māja”!

Valdemārpils Jaunatnes Iniciatīvu centrs “Sava Vieta” piedāvā doties Lieldienu foto medībās – 10 zaķi ar vienu šāvienu!

4. aprīlī Laucienes kultūras nams no savas mājas loga aicina vērot atbraucam Lieldienu zaķi. Zaķis būs īpaši priecīgs, ja tam pamāsi pretim! Vēlāk, pastaigas laikā, dodies uz Laucienes pagasta centru, kur zaķu ģimene ir parūpējusies par Lieldienu noskaņu.

Arī Laidzē Lieldienas ir klāt – pagasts ir sapucēts un ikviens ir aicināts Laidzes BLPC logos apskatīt izstādi “Lai uzplaukst krāsains PAVASARIS”. 4. aprīlī multiplikācijas filmas, dziesmas un pasakas par zaķiem, cāļiem un pīlēniem!

Skat, kas Tevi sagaida Virbu pagastā – klasiskas Lieldienu aktivitātes – olu un putnu būrīšu izstāde, iesakām doties arī nelielā pastaigā, jo Virbu pagasts šogad svētkiem uzposts īpaši skaisti.

4. un 5. aprīlī dodies pastaigā pa Pastendi. Pastendes kultūras nama logos un ieejas vitrīnā redzēsi vizuālu sveicienu un kustīgās bildes.

Ielūkojies cik skaisti sapostas Talsu novada pilsētas un pagasti:

Balgales pagasts

Sabiles pilsēta

Strazdes muižas parks

Lubes pagasts

Lībagi

Stendes pilsēta