Skip to main content

recreation

Z/S Purmaļi

Z/S Purmaļi bioloģiskā produkcija

57.154981,
22.870789

Z/S Purmaļi izveidota 1992. gadā, atrodas Talsu nov., Balgales pagastā. Saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību. Kopš 2004. gada sāka nodarboties ar mājražošanu piena pārstrādē. Ražo plašu klāstu piena produktu, svaigpienu, biezpienu, krējumu, sviestu, dažāda veida sieru pēc vectēvu receptēm. Produkcijas ražošanā netiek izmantoti konservanti un citas nedabīgas vielas.

Saimniecības īpašumā atrodas ~ 60 ha zemes ar dabīgām pļavām, kur tiek iegūts siens un ganītas govis, tai skaitā 14 ha bioloģiski vērtīgo zālāju. Zemes apstrādē tiek izmantoti tikai pašu saražoti dabīgi mēslojumi. Saimniecība arī nākotnē plāno saglabāt ekoloģiski tīru vidi un ražot tīru, dabīgu un bioloģisku produkciju pēc kuras jau 15 gadu laikā ir izveidojies labs pieprasījums vietējā tirgū.

Produktus var nodegustēt un iegādāties saimniecībā uz vietas kā arī iepazīties ar ražošanas procesiem. Pašu siltumnīcās tiek audzēti arī tradicionālie dārzeņi – salāti, tomāti, gurķi, kas patērētājiem tiek piedāvāti jau pavasara beigās un vasaras sākumā, pateicoties apkures iespējām.