Skip to main content

recreation

Pedvāles mākslas parks

Pedvāles mākslas parks

57.033913
22.566690

Pedvāles mākslas parku, kas ietilpst īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā “Abavas ieleja”, Firksu-Pedvāles un Briņķu-Pedvāles muižu ēku apkārtnē 1991. gadā sāka veidot viens no pazīstamākajiem Latvijas tēlniekiem Ojārs Arvīds Feldbergs (1947). Līdz 2018. gadam mākslas parkam bija cits nosaukums – Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs.

Parks plešas aptuveni 100 hektāru lielā teritorijā, kuru veido daudzveidīga ainaviska vide — pļavas, krūmāji, lēzenas nogāzes, dziļas ielejas, avoti, strauti un līkumaina upīte. Tā ir ideāla vieta, kurā izpausties visdažādāko radošo nozaru pārstāvjiem, izmantojot mākslinieku rezidenci un parka teritoriju izstādēm, koncertiem, uzvedumiem un citām mākslinieciskām izpausmēm, kuras pieejamas visplašākajai sabiedrībai.

Mākslas parka koncepcija ir dabas ainavas, kultūras mantojuma un mākslas integrācija vienotā vidē. Tā ir vieta, kurā radoša doma var gan veidoties, gan īstenoties saskaņā ar ainavisko vidi un rezultātā kļūt par šīs vides sastāvdaļu.

Parka brīvdabas ekspozīcijā skatāmi mākslas darbi, kas radīti simpoziju un darbnīcu laikā, kā arī Ojāra Arvīda skulptūras un vides mākslas objekti. Pedvāles mākslas parks ir unikāla vieta, kurā jebkuram apmeklētājam tiek dota iespēja vērot mākslas un dabas mijiedarbību.