Skip to main content

Jaunumi

Mežtaka

Iznācis garās distances pārgājienu maršruta “Mežtaka” Dienviddaļas ceļvedis!

Kurzemes plānošanas reģions projekta “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” ietvaros izdevis ceļvedi pārgājienu cienītājiem par Mežtakas Dienvidu daļu. Tajā ir iekļauta informācija par garās distances pārgājienu maršrutu no Polijas–Lietuvas robežas (Lazdijai) cauri Lietuvai, Kurzemei un daļai Rīgas. Mežtakas dienvidu daļas garums ir 1088 km, kas sadalīts 52 vienas vai divu dienu […]


Kurzemes plānošanas reģions projekta “Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” ietvaros izdevis ceļvedi pārgājienu cienītājiem par Mežtakas Dienvidu daļu. Tajā ir iekļauta informācija par garās distances pārgājienu maršrutu no Polijas–Lietuvas robežas (Lazdijai) cauri Lietuvai, Kurzemei un daļai Rīgas.

Mežtakas dienvidu daļas garums ir 1088 km, kas sadalīts 52 vienas vai divu dienu dažāda garuma posmos. Ceļvedī sniegtie Mežtakas posmu apraksti ļauj izvēlēties piemērotākās vietas brīvdienām dabā ikvienam – gan vieglu pastaigu cienītājiem vidē ar grantētiem lauku vai meža ceļiem, gan arī tiem, kuri vēlas izbaudīt neskartas un cilvēku maz apmeklētas dabas vietas.

Katram posmam ceļvedī ir atzīmēts  sākuma un beigu punkts, iekļauta shematiska karte, sniegta informācija par dienā veicamo km skaitu, aptuveno iešanas laiku, apskates objektiem un dažādu pakalpojumu pieejamību tuvākajā apkārtnē – par naktsmītnēm, tuvākajiem veikaliem un aptiekām, ēdināšanās vietām, sabiedrisko transportu, tūrisma informāciju. Katram posmam iekļauta arī praktiska informācija par ceļa segumu, grūtības pakāpi, bīstamajām vietām, šķēršļiem un citi praktiski padomi, kā iziet Mežtaku.

Ejot Mežtaku, aicinām arī bagātināties zināšanās par dabu, tāpēc ceļvedī bez praktiskas informācijas par pašu pārgājiena maršrutu atrodama arī informācija par nacionālajiem parkiem, īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, upēm, ezeriem, dabas pieminekļiem, augu biotopiem, putniem un dzīvniekiem, kā arī informācija par mežu daudzveidību Mežtakas maršrutā.

Ceļvedis elektroniskā formātā lejupielādējams Mežtakas mājas lapā

www.baltictrails.eu/lv/forest/publications.

Drukātā veidā ceļvedis pieejams ierobežotā daudzumā, tādēļ tiem, kas vēlas to iegūt savā īpašumā, jāseko informācijai Mežtakas lapā Facebook – drīzumā organizēsim konkursus, kur ceļvedis būs viena no balvām. Otra iespēja – doties uz Kurzemi un apmeklēt kādu no Tūrisma informācijas centriem, kur, nosaucot paroli “Mežtaka – mans galamērķis” tiksiet pie Mežtakas Dienvidu daļas ceļveža.

Uz tikšanos Mežtakā!

Informāciju sagatavoja:

Aija Neilande
Projekta “Pārgājienu maršruts” koordinatore
Tālr. +371 26147139
aija.neilande@kurzemesregions.lv

Projekts LLI-448 „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu. Kopējās projekta izmaksas ir 788 104,45 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 669 888,76 EUR.

Šī preses ziņa ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs preses ziņas saturu pilnībā atbild tās autors un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.