Skip to main content

Jaunumi

Interesentiem iespēja piedalīties garās distances pārgājiena maršruta “Mežtaka” marķēšanā Kurzemē!

Interesentiem iespēja piedalīties garās distances pārgājiena maršruta “Mežtaka” marķēšanā Kurzemē!

Kurzemes plānošanas reģions aicina ikvienu interesentu pievienoties  marķēšanas pasākumiem Mežtakā, kas ir topošais Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, tas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem.  Marķēšanas darbi plānoti maija un jūnija mēnešos maršrutā Bigauņciems – Tukums – Kandava – Sabile- Renda – Kuldīga – Kazdanga – […]


Kurzemes plānošanas reģions aicina ikvienu interesentu pievienoties  marķēšanas pasākumiem Mežtakā, kas ir topošais Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, tas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem.  Marķēšanas darbi plānoti maija un jūnija mēnešos maršrutā Bigauņciems – Tukums – Kandava – Sabile- Renda – Kuldīga – Kazdanga – Aizpute – Priekule – Gramzda – LV/LT robeža. Marķēšanas laikā būs iespēja uzzināt vairāk par Mežtaku, palīdzēt maršruta attīstībā,  to atzīmējot dabā ar krāsu un uzlīmju palīdzību, lai kājāmgājējam vieglāk orientēties un atrast ceļu, kā arī iepazīt tuvāk kājāmgājēju kopienu.

Mežtakas marķēšana ir ļoti atkarīga no laika apstākļiem, tāpēc konkrētus marķēšanas datumi šobrīd nav pieejami, taču jebkurš interesents var sūtīt e-pastu uz aija.neilande@kurzemesregions.lv un izteikt vēlmi pievienoties. Interesenti, kuri būs pieteikušies, saņems precīzāku informāciju par marķēšanas laikiem un vietām.

Mežu teritorijās  marķējums tiks krāsots ar videi nekaitīgu, āra darbiem paredzētu krāsu uz ūdens bāzes, veidojot karogam līdzīgu krāsojumu ar līnijām – balts, dzeltens, balts. Krāsojums tiek veikts uz koka mizas, kas nekādi nekaitē koka turpmākai augšanai. Šāda veida marķēšana ir ierasta prakse Eiropā un pasaulē, arī Latvijā šis jau ir gadiem pielietots marķēšanas veids nacionālajos parkos u.c. dabas teritorijās.

Pilsētās, apdzīvotās vietās tiks izmantotas uzlīmes, kas, tāpat kā krāsojums mežā, palīdzēs gājējam orientēties pilsētā

Mežtakas maršruts Kurzemē tiek veidots, lai ne tikai ļautu iepazīt tās skaistumu kājāmgājējiem. Tas arī sniegs jaunas iespējas vietējiem iedzīvotājiem, kuri tiek nodarbināti vai paši ir īpašnieki naktsmītnēm, ēdināšanas uzņēmumiem, veikaliem, apskates objektiem un citām vietām kur iegriežas ceļotājs, tāpēc dos nozīmīgu ieguldījumu arī vietējai sabiedrībai.

Mežtakas maršruts Kurzemē tiek veidots projekts LLI-448 „Mežtakas izveide Latvijā un Lietuvā un Jūrtakas pagarināšana Lietuvā” (Pārgājienu projekts), kas tiek realizēts ar Eiropas Savienības Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. –2020. gadam atbalstu.

Informāciju sagatavoja

Aija Neilande

Kurzemes plānošanas reģions

Projektu koordinatore