Skip to main content

Jaunumi

Aktuālā informācija par Covid-19 ierobežojumiem

Aktuālā informācija par Covid-19 ierobežojumiem

Ministru kabinets piektdien, 5. februārī, pieņēma lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim. No 8. februāra stājas spēkā augstāki drošības standarti klātienes tirdzniecībā. Daļai skolēnu un studējošo būs pieejamas klātienes konsultācijas. Savukārt ieceļot Latvijā varēs tikai neatliekamos gadījumos. Ārvalstu braucieni – Rūpīgi jāizvērtē brauciena nepieciešamība – informācija pieejama Ārlietu ministrijas apkopojumā– Rekomendēts nedoties uz un no valstīm, […]


Ministru kabinets piektdien, 5. februārī, pieņēma lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim. No 8. februāra stājas spēkā augstāki drošības standarti klātienes tirdzniecībā. Daļai skolēnu un studējošo būs pieejamas klātienes konsultācijas. Savukārt ieceļot Latvijā varēs tikai neatliekamos gadījumos.

Ārvalstu braucieni

– Rūpīgi jāizvērtē brauciena nepieciešamība – informācija pieejama Ārlietu ministrijas apkopojumā
– Rekomendēts nedoties uz un no valstīm, kurās ir vairāk nekā 50 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi divās nedēļās uz 100000 iedzīvotāju (valstu saraksts SPKC mājas lapā)
– Jāievēro 10 dienu pašizolācija pēc ierašanās Latvijā no valsts, kurā divās nedēļās ir vairāk nekā 50 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi uz 100000 cilvēku (valstu saraksts SPKC mājas lapā)
– Sākot ar 11. februāri, personas no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices Konfederācijas un Apvienotās Karalistes ar starptautisko pasažieru pārvadājumiem  vai privāto transportlīdzekli Latvijā varēs ieceļot tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumos
– No 11. februāra līdz 25. februārim netiks veikti starptautiskie pasažieru pārvadājumi no/uz Apvienoto Karalisti, Īriju un Portugāli – valstīm, kurās konstatēta jaunās SARS-CoV-2 mutācijas izplatība un tādēļ strauji palielinājusies saslimstība ar Covid-19
– No 25. janvāra, ieceļojot Latvijā, jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskā PCR testa, (ko veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma), negatīvs rezultāts. Testa rezultāts jānorāda covidpass.lv anketā.

Sabiedriskās ēdināšanas vietas

Ēdienus un dzērienus izsniedz tikai līdzi ņemšanai. Piektdienās un sestdienās darbu beidz ne vēlāk kā plkst. 21.00

Covid-19 tests
Bezmaksas Covid-19 testu līdz 6. aprīlim var veikt ikviens, kam ir parādījušies simptomi, ārsta nosūtījums nav nepieciešams.
Cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā no Apvienotās karalistes vai Dienvidāfrikas republikas, testu var veikt arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Talsos Covid-19 analīžu nodošanai var pieteikties, zvanot 63232271 (E. Gulbja laboratorija) vai  8330 (Centrālā laboratorija). Citur Latvijā izmantojiet tālruni centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

Vairāk informācijas par aktuālajiem ierobežojumiem var uzzināt saitē Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi.