Skip to main content

Jaunumi

Fellini dubultseans kino Auseklis, afiša

19.februārī 17:00 kinoteātrī “Auseklis” Fellīni dubultseanss

Balto februāri krāsosim ar īpašu notikumu, kas veltīts slavenajam itāļu režisoram kino klasiķim Federiko Fellīni. Vakaru iesāksim ar kino pētnieces Danielas Zacmanes ievadvārdiem par Fellīni, viņa laiku un filmām. 17:00 “Fellinopole” Silvijas Džuljeti 2020.gadā veidota dokumentālā filma par Federiko Fellīni radošo dzīvi. Romas kino studijas Cinecittà piektais paviljons ir itāļu kinorežisora Federiko Fellīni filmu svētvieta. […]


Balto februāri krāsosim ar īpašu notikumu, kas veltīts slavenajam itāļu režisoram kino klasiķim Federiko Fellīni. Vakaru iesāksim ar kino pētnieces Danielas Zacmanes ievadvārdiem par Fellīni, viņa laiku un filmām.

17:00 “Fellinopole” Silvijas Džuljeti 2020.gadā veidota dokumentālā filma par Federiko Fellīni radošo dzīvi.

Romas kino studijas Cinecittà piektais paviljons ir itāļu kinorežisora Federiko Fellīni filmu svētvieta. Šajās dzelzsbetona sienās radītas mākslīgās jūras, izspēlēti dvēseļu karnevāli un nomoda fantasmagorijas. Šeit sevi apliecinājuši bālseju modernie trubadūri, zīlnieki, cirka mākslinieki, klaidoņi, Marčello Mastrojāni un virkne citu aktieru. Tās bijušas kā vairāku pasauļu, tā arī vairāku Fellīni filmu sienas. Šī dokumentālā filma ļauj ienākt Fellīni radošā procesa Aizskatuvē.

19:00 “8 ½” 1963.gada Federiko Fellīni leģendārās komēdijdrāmas restaurētā versija.  “8½” tiek uzskatīta par autobiogrāfiskāko Federiko Fellīni filmu. Tā ir liriska, ironiska, komiska un ļoti apliecinoša filma par to, kā ir būt māksliniekam. Šaubas un mīlas ciešanas no vienas puses un māksla kā baudas augstākā izpausme – no otras puses. Šo netveramo, gandrīz ēterisko mākslas radīšanas procesu, kam iet cauri režisors, ir izdevies pārvērst vizuālos tēlos.

Stāsts ir vienkāršs, bet daudzslāņains. Gvido (Marčello Mastrojāni) ir slavens itāļu kino režisors, kurš mēģina atkopties no savas iepriekšējās filmas panākumiem un meklē iedvesmu jaunam kino darbam. Viņam ir sarežģījušās attiecības ar sievu (Anuka Emē), bet iztēlē arvien biežāk viņu apciemo sievietes ideāls (Klaudija Kardināle). Producenti uzstājīgi pieprasa skaidrību par režisora nākamo filmu, bet darbs nevedas un draud ar meistara radošo krīzi. Gvido izdomā dažādas versijas kā paslēpties no realitātes. Viņš ļaujas sentimentālām atmiņām par laimīgu dzīvi bērnības mājā un dodas uz kūrortu, kur bauda smaržīgas vannas un viņu apkalpo visskaistākās viņa dzīves sievietes. Sapņos un fantāzijās viņš joprojām spēj būt brīvs un lidot.

Filma “8½” ir 60. gadu modernisma tendenču spilgts paraugs. Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla galveno balvu – Zelta palmas zaru, divas Oskars balvas – kā labākā ārzemju filma un par labāko kostīmu mākslinieka darbu kino. Tā nemainīgi atrodas visu laiku labāko filmu sarakstos. “8½” par savu kinomākslas favorīti nosaukuši režisori  Deivids Linčs (David Lynch) un Martins Skorsēze (Martin Scorsese).

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv, Talsu novada tūrisma un informācijas centrā vai kinoteātra kasē. Pasākums norise “zaļajā režīmā” un abu filmu apmeklējumam jāiegādājas viena biļete.

Filmu treileri:

Fellinopole: https://www.youtube.com/watch?v=hD1FFdtO0fU

8 1/2 : https://www.youtube.com/watch?v=RmIC9pQ80Fk

Fellīni dubultseansu atbalsta “Abavas vīna darītava”